Eleccións Europeas:" O Partido Popular obtén a maioría de apoios nuns comicios marcados pola abstención "



Celebramos onte con total normalidade ás Eleccións ao Parlamento Europeo que en España tiveron estos resultados:


Escrutado 99,77%
2014
Total votantes15.920.81545,84%
Abstención18.810.75454,16%
Votos nulos290.1891,82%
Votos en blanco357.3392,29%
Diputados a elegir: 54

2014
CandidaturasVotosDiputados
Color P.P.P.P.4.074.36326,06%16
Color PSOEPSOE3.596.32423,00%14
Color LA IZQUIERDA PLURALLA IZQUIERDA PLURAL1.562.5679,99%6
Color PODEMOSPODEMOS1.245.9487,97%5
Color UPyDUPyD1.015.9946,50%4
Color CEUCEU850.6905,44%3
Color EPDDEPDD629.0714,02%2
Color C'sC's495.1143,16%2
Color LPDLPD324.5342,07%1
Color PRIMAVERA EUROPEAPRIMAVERA EUROPEA299.8841,91%1
VOX244.9291,56%
PACMA176.2371,12%
EB115.3080,73%
MOVIMIENTO RED105.1830,67%
PARTIDO X100.1150,64%
PARTIDO ANDALUCISTA49.2510,31%
PIRATAS38.4220,24%
F.A.C.33.8260,21%
DISCAPACITADOS Y ENFERMEDADES RARAS32.5310,20%
RECORTES CERO30.9580,19%
P.C.P.E.29.0000,18%
I.Fem25.1990,16%
FE de las JONS21.5770,13%
CILUS18.2250,11%
ImpulsoSocial17.7740,11%
LEM16.8790,10%
PH15.2780,09%
D.N.12.9040,08%
ACNV-BAR-PRAO-R.E.P.O-UNIO11.4270,07%
RRUE10.0760,06%
PT9.8250,06%
ALTER9.6540,06%
P-LIB9.6440,06%
M.S.R.8.8750,05%
EXTREMADURA UNIDA8.8300,05%
PREPAL8.7830,05%
SAIn6.8940,04%
IPEX-PREX-CREX6.1100,03%
M.C.R.5.0840,03%
Con la tecnología de Blogger.